Avignon-lès-Saint-Claude

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avignon-lès-Saint-Claude
Qytet
Vendndodhja
Avignon-lès-Saint-Claude is located in Franca
Avignon-lès-Saint-Claude
Avignon-lès-Saint-Claude
46°23′29″V 5°50′50″L / 46.3914°V 5.8472°L / 46.3914; 5.8472Koordinatat: 46°23′29″V 5°50′50″L / 46.3914°V 5.8472°L / 46.3914; 5.8472
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Jura
Qarku Arrondissement Saint-Claude
Kantoni Saint-Claude
Kryetari Yves Poète
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.83 km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 39032


Avignon-lès-Saint-Claude është një komunëFrancë. Avignon-lès-Saint-Claudebën pjesë në departamentin Jurarajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 353 banorë dhe sipërfaqe 7.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]