Avignonet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avignonet
Komunë
noform
Pamje nga Avignonet
Vendndodhja
Avignonet is located in Franca
Avignonet
Avignonet
44°57′35″V 5°39′28″L / 44.959722°V 5.657778°L / 44.959722; 5.657778Koordinatat: 44°57′35″V 5°39′28″L / 44.959722°V 5.657778°L / 44.959722; 5.657778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Isère
Qarku Arrondissement Grenoble
Kantoni Monestier-de-Clermont
Ndërbashkësia Le Trièves
Kryetari Jérôme Fauconnier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8 km2
Popullsia 214 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 38650
INSEE 38023


Avignonet është një komunëFrancë. Avignonet bën pjesë në departamentin Isèrerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]