Avignonet-Lauragais

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avignonet-Lauragais
Komunë
noform
Pamje nga Avignonet-Lauragais
Stema_figura
Vendndodhja
Avignonet-Lauragais is located in Franca
Avignonet-Lauragais
Avignonet-Lauragais
48°18′45″V 6°12′34″L / 48.3125°V 6.2094°L / 48.3125; 6.2094Koordinatat: 48°18′45″V 6°12′34″L / 48.3125°V 6.2094°L / 48.3125; 6.2094
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Villefranche-de-Lauragais
Kryetari Jean-François Pages
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.66 km2
Lartësia 215 m (m.n.d.)
Popullsia 1262 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31290
INSEE 31037


Avignonet-Lauragais është një komunëFrancë. Avignonet-Lauragaisbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 1262 banorë dhe sipërfaqe 40.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]