Avillers-Sainte-Croix

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avillers-Sainte-Croix
Komunë
Vendndodhja
Avillers-Sainte-Croix is located in Franca
Avillers-Sainte-Croix
Avillers-Sainte-Croix
49°11′41″V 2°32′14″L / 49.1947°V 2.5372°L / 49.1947; 2.5372Koordinatat: 49°11′41″V 2°32′14″L / 49.1947°V 2.5372°L / 49.1947; 2.5372
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Fresnes-en-Woëvre
Ndërbashkësia Canton de Fresnes en Woëvre
Kryetari Marie-Hélène Klein
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.5 km2
Lartësia 203 m (m.n.d.)
Popullsia 62 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55210
INSEE 55021


Avillers-Sainte-Croix është një komunëFrancë. Avillers-Sainte-Croixbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 62 banorë dhe sipërfaqe 5.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]