Avilley

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avilley
Komunë
Vendndodhja
Avilley is located in Franca
Avilley
Avilley
47°25′36″V 6°16′05″L / 47.426667°V 6.268056°L / 47.426667; 6.268056Koordinatat: 47°25′36″V 6°16′05″L / 47.426667°V 6.268056°L / 47.426667; 6.268056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Rougemont
Ndërbashkësia Pays de Rougemont
Kryetari Jean Grivet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.62 km2
Popullsia 177 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25680
INSEE 25038


Avilley është një komunëFrancë. Avilley bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 177 banorë dhe sipërfaqe 5.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avilley – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale