Avilly-Saint-Léonard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avilly-Saint-Léonard
Komunë
noform
Pamje nga Avilly-Saint-Léonard
Vendndodhja
Avilly-Saint-Léonard is located in Franca
Avilly-Saint-Léonard
Avilly-Saint-Léonard
49°34′02″V 5°23′30″L / 49.5672°V 5.3917°L / 49.5672; 5.3917Koordinatat: 49°34′02″V 5°23′30″L / 49.5672°V 5.3917°L / 49.5672; 5.3917
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Senlis
Kantoni Senlis
Ndërbashkësia Aire cantilienne
Kryetari Amédée Bussiere
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.96 km2
Lartësia 50 m (m.n.d.)
Popullsia 984 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60300
INSEE 60033


Avilly-Saint-Léonard është një komunëFrancë. Avilly-Saint-Léonardbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 984 banorë dhe sipërfaqe 11.96 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]