Aviron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aviron
Komunë
Vendndodhja
Aviron is located in Franca
Aviron
Aviron
49°03′06″V 1°07′03″L / 49.0517°V 1.1175°L / 49.0517; 1.1175Koordinatat: 49°03′06″V 1°07′03″L / 49.0517°V 1.1175°L / 49.0517; 1.1175
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Eure
Qarku Arrondissement Évreux
Kantoni Évreux-Nord
Ndërbashkësia Évreux Portes de Normandie
Kryetari Claude Behard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.32 km2
Lartësia 133 m (m.n.d.)
Popullsia 112 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 27930
INSEE 27031


Aviron është një komunëFrancë. Aviron bën pjesë në departamentin Eurerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 112 banorë dhe sipërfaqe 7.32 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aviron – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale