Avize

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avize
Komunë
noform
Pamje nga Avize
Stema_figura
Vendndodhja
Avize is located in Franca
Avize
Avize
48°58′20″V 4°00′37″L / 48.972222°V 4.010278°L / 48.972222; 4.010278Koordinatat: 48°58′20″V 4°00′37″L / 48.972222°V 4.010278°L / 48.972222; 4.010278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Avize
Ndërbashkësia Épernay, Coteaux et Plaine de Champagne
Kryetari André Tessier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.62 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 1709 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51190
INSEE 51029


Avize është një komunëFrancë. Avize bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 1709 banorë dhe sipërfaqe 7.62 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avize – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale