Avocourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avocourt
Komunë
Vendndodhja
Avocourt is located in Franca
Avocourt
Avocourt
48°40′21″V 0°05′40″P / 48.6725°V 0.0944°P / 48.6725; -0.0944Koordinatat: 48°40′21″V 0°05′40″P / 48.6725°V 0.0944°P / 48.6725; -0.0944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Varennes-en-Argonne
Ndërbashkësia Montfaucon-Varennes-en-Argonne
Kryetari Michel Holubowski
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.66 km2
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Popullsia 124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55270
INSEE 55023


Avocourt është një komunëFrancë. Avocourtbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 124 banorë dhe sipërfaqe 14.66 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]