Avoine, Indre-et-Loire

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avoine
Komunë
Vendndodhja
Avoine is located in Franca
Avoine
Avoine
47°12′21″V 0°11′02″L / 47.205833°V 0.183889°L / 47.205833; 0.183889Koordinatat: 47°12′21″V 0°11′02″L / 47.205833°V 0.183889°L / 47.205833; 0.183889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni Chinon
Kryetari Patrick Guionnet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.58 km2
Popullsia 1844 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37011


Avoine është një komunëFrancë. Avoinebën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 1844 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 12.58 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]