Avoine, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avoine
Komunë
Vendndodhja
Avoine is located in Franca
Avoine
Avoine
48°40′18″V 0°05′44″P / 48.671667°V 0.095556°P / 48.671667; -0.095556Koordinatat: 48°40′18″V 0°05′44″P / 48.671667°V 0.095556°P / 48.671667; -0.095556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Argentan
Kantoni Écouché
Ndërbashkësia Courbes de l'Orne
Kryetari Étienne-Marie Lambert
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.43 km2
Lartësia 183 m (m.n.d.)
Popullsia 250 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61150
INSEE 61020


Avoine është një komunëFrancë. Avoine bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 250 banorë dhe sipërfaqe 9.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]