Avoise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avoise
Komunë
Vendndodhja
Avoise is located in Franca
Avoise
Avoise
47°51′59″V 0°12′27″P / 47.866389°V 0.2075°P / 47.866389; -0.2075Koordinatat: 47°51′59″V 0°12′27″P / 47.866389°V 0.2075°P / 47.866389; -0.2075
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Pays de la Loire
Departamenti Sarthe
Qarku Arrondissement La Flèche
Kantoni Sablé-sur-Sarthe
Ndërbashkësia CC de Sablé-sur-Sarthe
Kryetari Antoine d'Amecourt
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.56 km2
Popullsia 520 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 72430
INSEE 72021


Avoise është një komunëFrancë. Avoise bën pjesë në departamentin Sartherajonit Pays de la Loire. Komuna ka një popullsi prej 520 banorë[1] dhe sipërfaqe 24.56 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ (regjistrimi 2006 http://www.insee.fr/fr/ppp/bases-de-donnees/recensement/populations-legales/departement.asp?dep=72#dep_B Populations légales 2006 publiées par l’INSEE le 1er janvier 2009)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avoise – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale