Avolsheim

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avolsheim
Komunë
noform
Pamje nga Avolsheim
Stema_figura
Vendndodhja
Avolsheim is located in Franca
Avolsheim
Avolsheim
48°33′44″V 7°30′07″L / 48.562222°V 7.501944°L / 48.562222; 7.501944Koordinatat: 48°33′44″V 7°30′07″L / 48.562222°V 7.501944°L / 48.562222; 7.501944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Bas-Rhin
Qarku Arrondissement Molsheim
Kantoni Molsheim
Ndërbashkësia Molsheim-Mutzig
Kryetari Françoise Hauss
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.83 km2
Popullsia 728 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 67120
INSEE 67016


Avolsheim është një komunëFrancë. Avolsheimbën pjesë në departamentin Bas-Rhinrajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 728 banorë dhe sipërfaqe 1.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]