Avon, Deux-Sèvres

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avon
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Avon is located in Franca
Avon
Avon
46°22′39″V 0°01′14″L / 46.3775°V 0.020556°L / 46.3775; 0.020556Koordinatat: 46°22′39″V 0°01′14″L / 46.3775°V 0.020556°L / 46.3775; 0.020556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni La Mothe-Saint-Héray
Ndërbashkësia Haute-Sèvre
Kryetari Didier Jollet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.54 km2
Lartësia 141 m (m.n.d.)
Popullsia 86 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79800
INSEE 79023


Avon është një komunëFrancë. Avon bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 86 banorë dhe sipërfaqe 12.54 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]