Avon-les-Roches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avon-les-Roches
Komunë
Vendndodhja
Avon-les-Roches is located in Franca
Avon-les-Roches
Avon-les-Roches
47°09′27″V 0°26′58″L / 47.1575°V 0.449444°L / 47.1575; 0.449444Koordinatat: 47°09′27″V 0°26′58″L / 47.1575°V 0.449444°L / 47.1575; 0.449444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni L'Île-Bouchard
Kryetari Christian Mrola
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 33.28 km2
Popullsia 540 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37012


Avon-les-Roches është një komunëFrancë. Avon-les-Rochesbën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 540 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 33.28 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]