Avord

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avord
Komunë
noform
Pamje nga Avord
Stema_figura
Vendndodhja
Avord is located in Franca
Avord
Avord
47°02′02″V 2°39′15″L / 47.033889°V 2.654167°L / 47.033889; 2.654167Koordinatat: 47°02′02″V 2°39′15″L / 47.033889°V 2.654167°L / 47.033889; 2.654167
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Cher
Qarku Arrondissement Bourges
Kantoni Baugy
Ndërbashkësia La Septaine
Kryetari Pierre-Étienne Goffinet
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.98 km2
Lartësia 173 m (m.n.d.)
Popullsia 2628 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 18520
INSEE 18018


Avord është një komunëFrancë. Avord bën pjesë në departamentin Cherrajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 2628 banorë dhe sipërfaqe 27.98 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avord – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale