Avoudrey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avoudrey
Komunë
Vendndodhja
Avoudrey is located in Franca
Avoudrey
Avoudrey
47°08′14″V 6°26′10″L / 47.137222°V 6.436111°L / 47.137222; 6.436111Koordinatat: 47°08′14″V 6°26′10″L / 47.137222°V 6.436111°L / 47.137222; 6.436111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Bourgogne-Franche-Comté
Departamenti Doubs
Qarku Arrondissement Besançon
Kantoni Vercel-Villedieu-le-Camp
Ndërbashkësia Pays de Pierrefontaine–Vercel
Kryetari Joël Barrand
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.86 km2
Popullsia 781 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25690
INSEE 25039


Avoudrey është një komunëFrancë. Avoudrey bën pjesë në departamentin Doubsrajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka një popullsi prej 781 banorë dhe sipërfaqe 12.86 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]