Avrainville, Essonne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrainville
Komunë
noform
Pamje nga Avrainville
Stema_figura
Vendndodhja
Avrainville is located in Franca
Avrainville
Avrainville
48°33′45″V 2°14′56″L / 48.562561°V 2.248855°L / 48.562561; 2.248855Koordinatat: 48°33′45″V 2°14′56″L / 48.562561°V 2.248855°L / 48.562561; 2.248855
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Île-de-France
Departamenti Essonne
Qarku Arrondissement Palaiseau
Kantoni Arpajon
Ndërbashkësia Cœur d'Essonne Agglomération
Kryetari Philippe Le Fol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.14 km2
Popullsia 692 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 91630
INSEE 91041


Avrainville është një komunëFrancë. Avrainville bën pjesë në departamentin Essonnerajonit Île-de-France. Komuna ka një popullsi prej 692 banorë dhe sipërfaqe 9.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]