Jump to content

Avranches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Avranches
VendiFranca
RajoniNormandia
DepartamentiManche
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Avranches është një komunëFrancë. Avranches bën pjesë në departamentin Mancherajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 8090 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km².

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]