Avremesnil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avremesnil
Komunë
Vendndodhja
Avremesnil is located in Franca
Avremesnil
Avremesnil
49°51′02″V 0°55′40″L / 49.8506°V 0.9278°L / 49.8506; 0.9278Koordinatat: 49°51′02″V 0°55′40″L / 49.8506°V 0.9278°L / 49.8506; 0.9278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Seine-Maritime
Qarku Arrondissement Dieppe
Kantoni Bacqueville-en-Caux
Ndërbashkësia Saâne et Vienne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.42 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 934 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 76730
INSEE 76050


Avremesnil është një komunëFrancë. Avremesnil bën pjesë në departamentin Seine-Maritimerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 934 banorë dhe sipërfaqe 5.42 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]