Avressieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avressieux
Komunë
noform
Pamje nga Avressieux
Stema_figura
Vendndodhja
Avressieux is located in Franca
Avressieux
Avressieux
45°34′23″V 5°41′43″L / 45.573056°V 5.695278°L / 45.573056; 5.695278Koordinatat: 45°34′23″V 5°41′43″L / 45.573056°V 5.695278°L / 45.573056; 5.695278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Saint-Genix-sur-Guiers
Ndërbashkësia Val Guiers
Kryetari Raymond Perrouse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.07 km2
Popullsia 457 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73240
INSEE 73025


Avressieux është një komunëFrancë. Avressieux bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 457 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 8.07 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]