Avricourt, Oise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avricourt
Komunë
Vendndodhja
Avricourt is located in Franca
Avricourt
Avricourt
47°20′07″V 5°46′46″L / 47.3353°V 5.7794°L / 47.3353; 5.7794Koordinatat: 47°20′07″V 5°46′46″L / 47.3353°V 5.7794°L / 47.3353; 5.7794
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Compiègne
Kantoni Lassigny
Ndërbashkësia Pays des Sources
Kryetari Roger Parzybut
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.01 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 260 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60310
INSEE 60035


Avricourt është një komunëFrancë. Avricourtbën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 260 banorë dhe sipërfaqe 7.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]