Avrieux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrieux
Komunë
noform
Pamje nga Avrieux
Vendndodhja
Avrieux is located in Franca
Avrieux
Avrieux
45°12′55″V 6°43′21″L / 45.215333°V 6.722367°L / 45.215333; 6.722367Koordinatat: 45°12′55″V 6°43′21″L / 45.215333°V 6.722367°L / 45.215333; 6.722367
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Saint-Jean-de-Maurienne
Kantoni Modane
Ndërbashkësia Norma
Kryetari Antoine Pla
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.85 km2
Popullsia 367 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73500
INSEE 73026


Avrieux është një komunëFrancë. Avrieux bën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 367 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 37.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avrieux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale