Avrigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrigny
Komunë
Vendndodhja
Avrigny is located in Franca
Avrigny
Avrigny
46°49′14″V 3°21′30″L / 46.8206°V 3.3583°L / 46.8206; 3.3583Koordinatat: 46°49′14″V 3°21′30″L / 46.8206°V 3.3583°L / 46.8206; 3.3583
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Picardie
Departamenti Oise
Qarku Arrondissement Clermont
Kantoni Clermont
Ndërbashkësia Plaine d'Estrées
Kryetari Georges Fievez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.01 km2
Lartësia 86 m (m.n.d.)
Popullsia 340 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 60190
INSEE 60036


Avrigny është një komunëFrancë. Avrignybën pjesë në departamentin Oiserajonit Picardie. Komuna ka një popullsi prej 340 banorë dhe sipërfaqe 6.01 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Avrigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale