Avrillé-les-Ponceaux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrillé-les-Ponceaux
Komunë
noform
Pamje nga Avrillé-les-Ponceaux
Vendndodhja
Avrillé-les-Ponceaux is located in Franca
Avrillé-les-Ponceaux
Avrillé-les-Ponceaux
47°23′43″V 0°17′14″L / 47.395278°V 0.287222°L / 47.395278; 0.287222Koordinatat: 47°23′43″V 0°17′14″L / 47.395278°V 0.287222°L / 47.395278; 0.287222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni Langeais
Kryetari Jean-Jack Bordeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 32.8 km2
Popullsia 448 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37013


Avrillé-les-Ponceaux është një komunëFrancë. Avrillé-les-Ponceaux bën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 448 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 32.8 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]