Avrilly, Orne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avrilly
Komunë
Vendndodhja
Avrilly is located in Franca
Avrilly
Avrilly
48°32′24″V 0°36′48″P / 48.54°V 0.613333°P / 48.54; -0.613333Koordinatat: 48°32′24″V 0°36′48″P / 48.54°V 0.613333°P / 48.54; -0.613333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Normandie
Departamenti Orne
Qarku Arrondissement Alençon
Kantoni Domfront
Ndërbashkësia Le Domfrontais
Kryetari Raymond Moussay
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.5 km2
Lartësia 200 m (m.n.d.)
Popullsia 121 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 61700
INSEE 61021


Avrilly është një komunëFrancë. Avrilly bën pjesë në departamentin Ornerajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 121 banorë dhe sipërfaqe 5.5 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[