Avy, Charente-Maritime

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Avy
Komunë
noform
Pamje nga Avy
Vendndodhja
Avy is located in Franca
Avy
Avy
45°33′12″V 0°30′25″P / 45.553333°V 0.506944°P / 45.553333; -0.506944Koordinatat: 45°33′12″V 0°30′25″P / 45.553333°V 0.506944°P / 45.553333; -0.506944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement Saintes
Kantoni Pons
Ndërbashkësia Haute-Saintonge
Kryetari Joël Troger
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.64 km2
Popullsia 471 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17800
INSEE 17027


Avy është një komunëFrancë. Avy bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 471 banorë dhe sipërfaqe 14.64 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]