Axat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Axat
Komunë
noform
Pamje nga Axat
Stema_figura
Vendndodhja
Axat is located in Franca
Axat
Axat
42°48′16″V 2°14′10″L / 42.8044°V 2.2361°L / 42.8044; 2.2361Koordinatat: 42°48′16″V 2°14′10″L / 42.8044°V 2.2361°L / 42.8044; 2.2361
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aude
Qarku Arrondissement Limoux
Kantoni Axat
Ndërbashkësia CC du Canton d'Axat
Kryetari Marcel Martinez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.77 km2
Lartësia 398 m (m.n.d.)
Popullsia 640 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11140
INSEE 11021


Axat është një komunëFrancë. Axat bën pjesë në departamentin Auderajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 640 banorë dhe sipërfaqe 11.77 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Axat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale