Ay, Marne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aÿ
Komunë
noform
Pamje nga Aÿ
Stema_figura
Vendndodhja
Aÿ is located in Franca
Aÿ
Aÿ
49°03′22″V 4°00′16″L / 49.056111°V 4.004444°L / 49.056111; 4.004444Koordinatat: 49°03′22″V 4°00′16″L / 49.056111°V 4.004444°L / 49.056111; 4.004444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand-Est
Departamenti Marne
Qarku Arrondissement Épernay
Kantoni Ay
Ndërbashkësia Grande Vallée de la Marne
Kryetari Dominique Lévêque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.43 km2
Lartësia 76 m (m.n.d.)
Popullsia 4116 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 51160
INSEE 51030


Aÿ është një komunëFrancë. Ay bën pjesë në departamentin Marnerajonit Grand-Est. Komuna ka një popullsi prej 4116 banorë dhe sipërfaqe 10.43 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]