Aya Sameshima

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Aya Sameshima
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAya Sameshima
Datëlindja (1987-06-16) 16 qershor 1987 (36 vjeç)
VendlindjaTochigi, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2006–2011TEPCO Mareeze98(18)
2011Boston Breakers5(0)
2011–2012Montpellier18(0)
2012–2014Vegalta Sendai21(3)
2015–INAC Kobe Leonessa73(2)
Karriera ndërkombëtare
2008–Japonia103(5)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Aya Sameshima (鮫島 彩 Sameshima Aya?, lindur më 16 Qershor 1987) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 103 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2008 2 1
2009 3 0
2010 15 1
2011 18 0
2012 14 0
2013 3 0
2014 2 1
2015 12 1
2016 3 0
2017 13 0
2018 18 1
Gjithsej 103 5

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 Arkivuar 11 gusht 2018 tek Wayback Machine, 2016, 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)