Ayako Kitamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayako Kitamoto
Të dhënat personale
Emri i plotëAyako Kitamoto
Data e lindjes (1983-06-22) 22 Qershor, 1983 (37 vjeç)
Vendi i lindjesHokkaido, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2004–2010Urawa Reds118(58)
2014–2015Orca Kamogawa FC
Ekipi kombëtar
2004–2010Japonia17(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ayako Kitamoto (北本 綾子 Kitamoto Ayako?, lindur më 22 Qershor 1983) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 17 ndeshje dhe ka shënuar 4 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1][2]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2004 2 3
2005 4 0
2006 0 0
2007 1 0
2008 2 0
2009 3 0
2010 5 1
Gjithsej 17 4

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Japan Football Association(japonisht)
  2. ^ 2010 Japan Football Association(japonisht)