Ayase Ueda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayase Ueda
Të dhënat personale
Emri i plotëAyase Ueda
Data e lindjes (1998-08-28) 28 Gusht, 1998 (23 vjeç)
Vendi i lindjesIbaraki, Japonia
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashima Antlers
Numri36
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2019–Kashima Antlers13(4)
Ekipi kombëtar
2019–Japonia6(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ayase Ueda (上田 綺世 Ueda Ayase?, lindur më 28 Gusht 1998) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 6 0
Gjithsej 6 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]