Ayguemorte-les-Graves

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayguemorte-les-Graves
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Ayguemorte-les-Graves is located in Franca
Ayguemorte-les-Graves
Ayguemorte-les-Graves
44°42′39″V 0°28′51″P / 44.710833°V 0.480833°P / 44.710833; -0.480833Koordinatat: 44°42′39″V 0°28′51″P / 44.710833°V 0.480833°P / 44.710833; -0.480833
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Gironde
Qarku Arrondissement Bordeaux
Kantoni La Brède
Ndërbashkësia CC de Montesquieu
Kryetari Jean-Paul Sourrouille
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.33 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 33023


Ayguemorte-les-Graves është një komunëFrancë. Ayguemorte-les-Graves bën pjesë në departamentin Gironderajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 953 banorë dhe sipërfaqe 6.33 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]