Ayguesvives

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayguesvives
Komunë
noform
Pamje nga Ayguesvives
Stema_figura
Vendndodhja
Ayguesvives is located in Franca
Ayguesvives
Ayguesvives
43°23′35″V 1°15′11″P / 43.3931°V 1.2531°P / 43.3931; -1.2531Koordinatat: 43°23′35″V 1°15′11″P / 43.3931°V 1.2531°P / 43.3931; -1.2531
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Montgiscard
Ndërbashkësia Sicoval
Kryetari Jacques Oberti
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.11 km2
Lartësia 172 m (m.n.d.)
Popullsia 2270 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31450
INSEE 31004


Ayguesvives është një komunëFrancë. Ayguesvivesbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 2270 banorë dhe sipërfaqe 13.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]