Ayguetinte

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayguetinte
Komunë
noform
Pamje nga Ayguetinte
Vendndodhja
Ayguetinte is located in Franca
Ayguetinte
Ayguetinte
43°50′06″V 0°25′41″L / 43.835°V 0.428056°L / 43.835; 0.428056Koordinatat: 43°50′06″V 0°25′41″L / 43.835°V 0.428056°L / 43.835; 0.428056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Gers
Qarku Arrondissement Condom
Kantoni Valence-sur-Baïse
Ndërbashkësia Cœur de Gascogne
Kryetari Francis Ballérini
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.31 km2
Lartësia 113 m (m.n.d.)
Popullsia 180 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 32410
INSEE 32024


Ayguetinte është një komunëFrancë. Ayguetintebën pjesë në departamentin Gersrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 180 banorë dhe sipërfaqe 6.31 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]