Ayn, Savoie

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayn
Komunë
noform
Pamje nga Ayn
Vendndodhja
Ayn is located in Franca
Ayn
Ayn
45°34′24″V 5°45′05″L / 45.573333°V 5.751389°L / 45.573333; 5.751389Koordinatat: 45°34′24″V 5°45′05″L / 45.573333°V 5.751389°L / 45.573333; 5.751389
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Savoie
Qarku Arrondissement Chambéry
Kantoni Le Pont-de-Beauvoisin
Ndërbashkësia Lac d'Aiguebelette
Kryetari Jean-Charles Marcel
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.44 km2
Popullsia 332 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 73470
INSEE 73027


Ayn është një komunëFrancë. Aynbën pjesë në departamentin Savoierajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 332 banorë (regjistrimi 2006) dhe sipërfaqe 7.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]