Ayssènes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayssènes
Komunë
noform
Pamje nga Ayssènes
Stema_figura
Vendndodhja
Ayssènes is located in Franca
Ayssènes
Ayssènes
44°04′13″V 2°46′49″L / 44.070278°V 2.780278°L / 44.070278; 2.780278Koordinatat: 44°04′13″V 2°46′49″L / 44.070278°V 2.780278°L / 44.070278; 2.780278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Occitanie
Departamenti Aveyron
Qarku Arrondissement Millau
Kantoni Saint-Rome-de-Tarn
Ndërbashkësia La Muse et les Raspes du Tarn
Kryetari Marie-Chantal Calmes-Bou
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.14 km2
Lartësia 356 m (m.n.d.)
Popullsia 214 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12430
INSEE 12017


Ayssènes është një komunëFrancë. Ayssènes bën pjesë në departamentin Aveyronrajonit Occitanie. Komuna ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 23.14 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]