Aytré

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Aytré
Komunë
noform
Pamje nga Aytré
Stema_figura
Vendndodhja
Aytré is located in Franca
Aytré
Aytré
46°08′05″V 1°06′48″P / 46.134722°V 1.113333°P / 46.134722; -1.113333Koordinatat: 46°08′05″V 1°06′48″P / 46.134722°V 1.113333°P / 46.134722; -1.113333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Charente-Maritime
Qarku Arrondissement La Rochelle
Kantoni Aytré
Ndërbashkësia CA de La Rochelle
Kryetari Suzanne Tallard
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.22 km2
Popullsia 8820 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17440
INSEE 17028


Aytré është një komunëFrancë. Aytré bën pjesë në departamentin Charente-Maritimerajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 8820 banorë dhe sipërfaqe 12.22 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Aytré – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale