Ayumi Oya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ayumi Oya
Të dhënat personale
Emri i plotëAyumi Oya
Data e lindjes (1994-11-08) 8 Nëntor, 1994 (25 vjeç)
Vendi i lindjesGunma, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–Ehime FC76(20)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ayumi Oya (大矢 歩 Oya Ayumi?, lindur më 8 Nëntor 1994) është një futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 9 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 8 0
2018 1 0
Gjithsej 9 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ 2017 Arkivuar 23 mars 2019 tek Wayback Machine, 2018 Japan Football Association(japonisht)