Azérat

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azérat
Komunë
noform
Pamje nga Azérat
Vendndodhja
Azérat is located in Franca
Azérat
Azérat
45°21′47″V 3°23′00″L / 45.363056°V 3.383333°L / 45.363056; 3.383333Koordinatat: 45°21′47″V 3°23′00″L / 45.363056°V 3.383333°L / 45.363056; 3.383333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Haute-Loire
Qarku Arrondissement Brioude
Kantoni Auzon
Ndërbashkësia Auzon Communauté
Kryetari Gérard Bonjean
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.11 km2
Popullsia 263 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 43017


Azérat është një komunëFrancë. Azérat bën pjesë në departamentin Haute-Loirerajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Komuna ka një popullsi prej 263 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 18.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azérat – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale