Azannes-et-Soumazannes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azannes-et-Soumazannes
Komunë
Vendndodhja
Azannes-et-Soumazannes is located in Franca
Azannes-et-Soumazannes
Azannes-et-Soumazannes
46°04′38″V 1°45′37″L / 46.0772°V 1.7603°L / 46.0772; 1.7603Koordinatat: 46°04′38″V 1°45′37″L / 46.0772°V 1.7603°L / 46.0772; 1.7603
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Lorraine
Departamenti Meuse
Qarku Arrondissement Verdun
Kantoni Damvillers
Ndërbashkësia Région de Damvillers
Kryetari Hubert Sellier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.11 km2
Lartësia 224 m (m.n.d.)
Popullsia 159 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 55150
INSEE 55024


Azannes-et-Soumazannes është një komunëFrancë. Azannes-et-Soumazannesbën pjesë në departamentin Meuserajonit Lorraine. Komuna ka një popullsi prej 159 banorë dhe sipërfaqe 18.11 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]