Azas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azas
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Azas is located in Franca
Azas
Azas
46°19′14″V 1°03′36″L / 46.3206°V 1.06°L / 46.3206; 1.06Koordinatat: 46°19′14″V 1°03′36″L / 46.3206°V 1.06°L / 46.3206; 1.06
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Midi-Pyrénées
Departamenti Haute-Garonne
Qarku Arrondissement Toulouse
Kantoni Montastruc-la-Conseillère
Ndërbashkësia Tarn et Agout
Kryetari Odon De-Pins
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.83 km2
Lartësia 202 m (m.n.d.)
Popullsia 506 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 31380
INSEE 31038


Azas është një komunëFrancë. Azasbën pjesë në departamentin Haute-Garonnerajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka një popullsi prej 506 banorë dhe sipërfaqe 12.83 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Azas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale