Azat-Châtenet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azat-Châtenet
Komunë
Vendndodhja
Azat-Châtenet is located in Franca
Azat-Châtenet
Azat-Châtenet
46°04′38″V 1°45′37″L / 46.077222°V 1.760278°L / 46.077222; 1.760278Koordinatat: 46°04′38″V 1°45′37″L / 46.077222°V 1.760278°L / 46.077222; 1.760278
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni Bénévent-l'Abbaye
Ndërbashkësia Bénévent-Grand-Bourg
Kryetari Jean-Bernard Quinque
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.51 km2
Lartësia 500 m (m.n.d.)
Popullsia 132 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23210
INSEE 23014


Azat-Châtenet është një komunëFrancë. Azat-Châtenet bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 9.51 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]