Azay-le-Brûlé

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azay-le-Brûlé
Komunë
Vendndodhja
Azay-le-Brûlé is located in Franca
Azay-le-Brûlé
Azay-le-Brûlé
46°24′04″V 0°14′53″P / 46.4011°V 0.248056°P / 46.4011; -0.248056Koordinatat: 46°24′04″V 0°14′53″P / 46.4011°V 0.248056°P / 46.4011; -0.248056
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Niort
Kantoni Saint-Maixent-l'École-1
Ndërbashkësia Le Haut Val de Sèvre
Kryetari Jean-Luc Drapeau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.1 km2
Lartësia 78 m (m.n.d.)
Popullsia 1810 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 79400
INSEE 79024


Azay-le-Brûlé është një komunëFrancë. Azay-le-Brûlé bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvekke-Aquitaone. Komuna ka një popullsi prej 1810 banorë dhe sipërfaqe 22.1 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]