Azay-le-Ferron

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azay-le-Ferron
Komunë
noform
Pamje nga Azay-le-Ferron
Stema_figura
Vendndodhja
Azay-le-Ferron is located in Franca
Azay-le-Ferron
Azay-le-Ferron
46°51′09″V 1°04′12″L / 46.8525°V 1.07°L / 46.8525; 1.07Koordinatat: 46°51′09″V 1°04′12″L / 46.8525°V 1.07°L / 46.8525; 1.07
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre
Qarku Arrondissement Le Blanc
Kantoni Mézières-en-Brenne
Ndërbashkësia Cœur de Brenne
Kryetari Martine Prault
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.95 km2
Lartësia 102 m (m.n.d.)
Popullsia 934 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36290
INSEE 36010


Azay-le-Ferron është një komunëFrancë. Azay-le-Ferron bën pjesë në departamentin Indrerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 934 banorë dhe sipërfaqe 60.95 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]