Azay-le-Rideau

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azay-le-Rideau
Komunë
noform
Pamje nga Azay-le-Rideau
Stema_figura
Vendndodhja
Azay-le-Rideau is located in Franca
Azay-le-Rideau
Azay-le-Rideau
47°15′44″V 0°28′01″L / 47.262222°V 0.466944°L / 47.262222; 0.466944Koordinatat: 47°15′44″V 0°28′01″L / 47.262222°V 0.466944°L / 47.262222; 0.466944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Chinon
Kantoni Azay-le-Rideau
Kryetari Michel Verdier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.34 km2
Lartësia 45 m (m.n.d.)
Popullsia 3418 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37014


Azay-le-Rideau është një komunëFrancë. Azay-le-Rideaubën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 3418 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 27.34 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]