Azay-sur-Cher

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azay-sur-Cher
Komunë
noform
Pamje nga Azay-sur-Cher
Stema_figura
Vendndodhja
Azay-sur-Cher is located in Franca
Azay-sur-Cher
Azay-sur-Cher
47°21′00″V 0°50′49″L / 47.35°V 0.846944°L / 47.35; 0.846944Koordinatat: 47°21′00″V 0°50′49″L / 47.35°V 0.846944°L / 47.35; 0.846944
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Centre-Val-de-Loire
Departamenti Indre-et-Loire
Qarku Arrondissement Tours
Kantoni Bléré
Kryetari Hubert De La Cruz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.85 km2
Popullsia 2989 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 37015


Azay-sur-Cher është një komunëFrancë. Azay-sur-Cherbën pjesë në departamentin Indre-et-Loirerajonit Centre-Val-de-Loire. Komuna ka një popullsi prej 2989 banorë (regjistrimi 2009) dhe sipërfaqe 22.85 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]