Azay-sur-Thouet

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azay-sur-Thouet
Komunë
Vendndodhja
Azay-sur-Thouet is located in Franca
Azay-sur-Thouet
Azay-sur-Thouet
46°37′33″V 0°20′56″P / 46.625833°V 0.348889°P / 46.625833; -0.348889Koordinatat: 46°37′33″V 0°20′56″P / 46.625833°V 0.348889°P / 46.625833; -0.348889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Deux-Sèvres
Qarku Arrondissement Parthenay
Kantoni Secondigny
Ndërbashkësia Parthenay-Gâtine
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20 km2
Popullsia 1037 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 79025


Azay-sur-Thouet është një komunëFrancë. Azay-sur-Thouet bën pjesë në departamentin Deux-Sèvresrajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 1037 banorë dhe sipërfaqe 20 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]