Azem Syla

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Azem Syla ishte komandant i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. U lind më 5 prill 1951 në Kishnarekë të Drenasit, Kosovë. Është i martuar. Ka qenë i burgosur politik.

Syla doktoroi në shkencat politike në “Leibniz University”, Santa Fe, New Mexico më 20 prill 2006.

Syla ka shërbyer edhe si ministër i mbrojtjes në Qeverinë e Përkohshme të Kosovës. Njeh gjuhët boshnjake, serbe dhe gjermane. Stub biografi.png Ky artikull që ka të bëjë me një biografi individi është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.