Azerables

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Azerables
Komunë
noform
Pamje nga Azerables
Vendndodhja
Azerables is located in Franca
Azerables
Azerables
46°21′17″V 1°28′40″L / 46.354722°V 1.477778°L / 46.354722; 1.477778Koordinatat: 46°21′17″V 1°28′40″L / 46.354722°V 1.477778°L / 46.354722; 1.477778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Nouvelle-Aquitaine
Departamenti Creuse
Qarku Arrondissement Guéret
Kantoni La Souterraine
Ndërbashkësia Pays Sostranien
Kryetari Yves Aumaitre
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 39.44 km2
Lartësia 350 m (m.n.d.)
Popullsia 890 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 23160
INSEE 23015


Azerables është një komunëFrancë. Azerables bën pjesë në departamentin Creuserajonit Nouvelle-Aquitaine. Komuna ka një popullsi prej 890 banorë dhe sipërfaqe 39.44 km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]